Novinky
Pridané Nedeľa, 30.04.2023

Milí hráči !

Na začiatok by sme vám všetkým radi poďakovali za extrémne veľkú podporu a aktivitu, ktorú ste od releasu hry preukázali. Podarilo sa vám vybudovať skvelú veľkú komunitu hráčov a posunúť hru tam, kde sme si ju po release prijali posunúť. Príbeh hry ale ešte len začína a pred nami je kopec práce !

V dnešnom Aprílovom Dev Blogu sa pozrieme na to, čo sme spoločne za 22 dní v tomto mesiaci dokázali, na čom aktuálne pracujeme a čo nás čaká v ďalších updatoch.

- Štatistiky: Aká bola vaša aktivita v priebehu 22 dní?

- Vaše lode ste poslali na expedície 42.269 krát !

- Získali ste 14.913 kusov artefaktov !

- Na vašich planétach prebehlo 5.521 vylepšení budov !

- Poškodené lode ste opravili 1.297 lodí !

- Naverbovali ste do kolónií 670 kolonistov !

- Aktivovali ste 613 radarov v základnej stanici !

- Vo vesmíre aktuálne úspešne lieta 469 vašich lodí !

- Do hry sa zaregistrovalo 201 hráčov a 13 frakcií !

- Update v1.01.0: Máme za sebou prvý update s obsahom, eventom a novinkami a hlavne veľkým množstvom opravených problémov či bugov. Jeho detaily nájdeš v Update blogu !

- Event Deň Zeme: Máme za sebou prvý herný event, ktorý bol v hre aktívny 6 dní. Počas týchto dní ste mohli na podstránke eventu získať skvelé špeciálne odmeny. Zaujímavosť na záver eventu : získali ste spolu 29.294 planétiek !

- Podpora: Za pár dní ste vytvorili viac ako 108 ticketov v hernej podpore ! Ďakujeme vám, že tento systém aktívne využívate, postupne sa snažíme odpovedať na všetky vaše otázky a opravovať všetky vaše problémy. Pri každom riešení poprosíme o štipku trpezlivosti - všetky tickety rozdeľujeme do priorít a pracujeme na každom z nich postupne. Pomocou podpory ste nám pomohli opraviť malé ale aj veľké problémy v hre - od diakritky textov až po pokazené funkcionality, ktoré sme úspešne opravili.

- Sektor so surovinami: Pre frakcie sme pridali systém sektorov, kde sa občas objavia suroviny, ktoré môžu frakcie ukradnúť pre svoju potrebu. Tento typ sektorov sme do hry pridali už viackrát, pomôže sa aktívnym frakciám v tomto štádiu hry skvelo rozbehnúť a vylepšiť im tak ich progress.

- Quest SunRise-N1: V hre sme odhalili malú časť prvých príbehov SunRise, pomocou ktorých môžete nahliadnuť do začiatkov rebelskej vzbury voči Impériu. Aj pre ďalšie updaty si pre vás chystáme ďalšie questy, ktoré budete môcť získať z expedícií a odhaliť tak ďalšie tajomstvá a časti príbehu hry.

- Update v1.02.0: Chystáme pre vás nový update v podobe v1.02.0 ! Čakajú vás skvelé novinky, ktoré si detailne preberieme v blogu spomínaného updatu. Na update sa môžete tešiť v prvej polovici Mája a v hre privítame novinky ako je možnosť Zapamätanie Expedície, Vytvorenie setov v inventári, Prevzatie Promo odmien a prvé tri typy technológií pre frakčné sektory, na ktoré budete potrebovať frakčné komponenty. Pripravte si dielne !

- Aréna Sezóna 01: Máme za sebou koniec prvej sezóny, gratulujeme víťazovi !

- Optimalizácia Lodí: Zozbierali sme veľmi veľké množstvo dát, ktoré nás nútia znížiť Obranu a Presnosť takmer všetkých lodí v hre. Lode už pri treťom leveli dosahovali s kombináciou dobrých artefaktov neporaziteľné štatistiky, preto je táto optimalizácia potrebná.

- Optimalizácia Artefaktov: Upravujeme trojicu štatistík artefaktov a ich maximálne získateľné štatistiky. Maximálna výška nákladu na artefakte je odteraz 20x, maximálna obrana a presnosť je odteraz 5%. Najlepšie loďné zbrane majú maximálnu presnosť stále na 10%, najlepšie loďné rámy obranu na 10%. Všetky artefakty s vyššou hodnotou vo vašich inventároch upravíme na tieto hodnoty a ako ospravedlnenie získa každý hráč 500 kreditov do svojho inventára.

Nemusíe však zúfať - pri kombinácií troj najlepších artefaktov na obranu získate krásnych +15% obrany (namiesto 30+), pri náklade +60x (namiesto 120+). Zvyšok štatistík získate vylepšením lodí - čo má pôvodne slúžiť ako primárne ugpradovanie štatistík lode.

Boje s loďmi ktoré presiahli hodnotu 80% obrany, či 100% presnosti dávajú hráčom veľmi veľké výhody, ktoré nováčik či bot v aréne nemá šancu poraziť. Hru je tak potrebné optimalizovať a prispôsobiť všetkým hráčom. Veríme že si na úpravy zvyknete a hru o to viac užijete !

Zmeny lodí a artefaktov upravíme 01.05. o 18:00.Nezabudnite, že všetky screeny z hry sú stále v príprave a pri hlavnom release sa tak veľa vecí ešte môže zmeniť.

Ďakujeme za podporu !
S pozdravom váš Project Orbitus Admin Team !