Novinky
Pridané Streda, 31.08.2022

Ahoj kapitáni !

Augustový mesiac sa pri vývoji hry viedol primárne okolo hráčskych lodí a hangáru. Máme za sebou kompletnú prerábku systémov spojených s vašou loďou. Hru bude veríme touto zmenou pre hráčov oveľa zábavnejšia a zaujímavejšia. Blog rozdelíme na detailnejšie časti a pozrieme sa tak na to, aké zmeny vás v novej verzií hangáru čakajú.

- Jeden hráč, viac lodí: Ano, je to tak. Odchádzame od systému jedna loď na hráča a prinášame do hry systém, kde sa hráč bude môcť pre jednotlivé herné aktivity rozhodnúť, ktorú z preddefinovaných lodí na aktivitu využije.

- Preddefinované lode: Do hry s releasom pridáme 10 typov lodí. Každá bude mať svoje vlastné štatistiky, grafiku, výhody či nevýhody, popisok a dokonca aj schopnosti. V prvej desiatke nájdete základné lode, útočné lode s vysokým útokom či kritickým zásahom, obranné lode s vysokou obranou či životmi. Každý si nájde svoje.

- Odomykanie lodí: Maximálny level hangáru aktuálne udržujeme na leveli 20. Pri každom druhom leveli tak budete môcť v hangári vyskúmať náhodnú loď, ktorá sa vam po výskumnom čase odomkne.

- Levelovanie a Blueprinty: Počas každej aktivity s loďou získa vaša aktívna loď XP (skúsenosti). Tie následne vymeníte za takzvané Blueprinty : nový predmet v hre, ktorý bude taktiež možné zakúpiť v hernom obchode, či markete. V prípade, že chcete loď vylepšiť na nový level, je potrebné pre každý level získať určitý počet blueprintov.

- Body vylepšenia: Čo ale získate novým levelom pre loď ? Každý level vám k lodi priráta určité množstvo bodov, na vylepšenie štatistík lode. Nejde o žiadne extrémne vylepšenia, no pri vysokom leveli lode tieto upgrady určite využijete.

- Schopnosti lode: Na určitých leveloch, si pre loď odomknete nové schopnosti danej lode. Každá loď bude mať k dispozícií 2 preddefinované schopnosti / bonusy, ktoré sa aktivujú počas bojov, expedícií či iných aktivít. Čo hovoríte na schopnosť, že sa vaša loď opraví pri každom druhom výstrele o určitý počet bodov života ?

- Artefakty: V aktuálne verzií ste zvyknutý, že artefakty ako zbrane, motor či kapota, vylepšia vašu loď o veľké množstvo štatistík. Aj nad touto myšlienkou sme sa museli zamyslieť a preto budú artefakty zvyšovať lodiam len veľmi malý počet štatistík. Nasadením zbraní tak napríklad nezískate bonus v podobe +200 útoku, ale len +20. Chceme hráčom tak zabezpečiť to, aby boli štatistiky lodí podobné, a hráči sa tak zamerali na taktiku upgrade pointov, či využitia konkrétnych typov lodí na konkrétne akcie v hre. Maximálny počet artefaktov znižujeme na 3 - hráč si tak bude musieť rozmysleiť, ktorý typ artefaktu na svoju aktívnu loď nasadí.

Celá táto zmena zahrnie aj kompletnú prerábku frakčných vojen a frakčného vesmíru - kde od novej verzie nebudete bojovať s frakčnými jednotkami, ale hráčskymi loďmi. K tomu sa ale dostaneme neskôr.

- Nové Náhľady Akcií: Aj po grafickej stránke si pre vás postupne pripravujeme čo najviac vylepšení. Herné akcie či stránky obohatíme grafikou, čo hráčom veríme spríjemní zážitok z hry.

- Nové Skiny Planét: Aby sme hráčov, ktorý sa rozhodnú hru finančne podporiť mohli odmeniť, pripravili sme si pre vás 3 nové skiny planéty, ktoré si budete môcť nastaviť v hlavnej budove. Zmena skinu planéty hráčovi neprinesie žiadnu výhodu, ide čisto len o vizuálny upgrade vašich planét. Na základný skin planéty sme zapracovali aj ďalšie nové detaily či tiene. Napíšte nám do komentárov ktorý zo skinov sa vám najviac páči !

Napíšte nám, čo si myslíte o zmenách lodí, nových skinov planét, či náhľadových obrázkov ! Budeme sa tešiť na vaše nápady ! Nezabudnite, že všetky screeny z hry sú stále v príprave a pri hlavnom release sa tak veľa vecí ešte môže zmeniť.

Ďakujeme za podporu !
S pozdravom váš Project Orbitus Admin Team !