Novinky
Pridané Utorok, 28.02.2023

Milí hráči !

Máme za sebou veľmi aktívny mesiac Február a pred sebou posledný mesiac vývoja pred hlavným releasom hry - kde sa budete k našemu dobrodružstvu tvorby hry pridať konečne aj vy !

Na tento moment sa nesmierne tešíme a dúfame, že sa vám nový obsah bude páčiť. Už teraz máme v pláne desiatky noviniek, ktoré vám budeme do hry pridávať po hlavnom release. Nemusíte sa tak báť, že to čo sa do releasu nestihne, už v hre neuvidíte. Máme sa na čo tešiť ! Na čom sme počas februára pracovali ?

- Frakcie: Časť hry, bez ktorej by sme si vydanie hry nedovolili, je už v plnej príprave - blížime sa k polovici dokončených frakčných funkcionalít. Vytváranie a rozpúšťanie frakcií, pozvánkový systém, systém otvorenej frakcie, vyhadzovanie členov, zmena ranku každého člena (Člen / Kapitán), nastavenie nástenky frakcie (starý súkromný popis), verejný popis, skratka frakcie, opustenie frakcie (so sľubovaným dvojitím potvrdením akcie), donate surovín do frakcie a nový prehľad členov frakcie - všetky tieto veci máme úspešne dokočnené.

- Frakčný Chat: Úspešne hotový ! Ako novinka sa v chate zobrazia všetky akcie typu nový hráč vo frakcií, vyhodenie člena či prijatie pozvánky. Ako vo frakčnom tak aj v globálnom chate sa pred menom každého hráča odteraz zobrazí skratka frakcie. Do obidvoch chatov môžete klasicky ako aj v Beta verzií, zazdieľať odkaz na váš súboj.

- Frakčné Akcie: Dôležitá novinka ktorá frakciám zabezpečí spravodlivosť v bojoch vo vesmíre. Na novej pripravovanej frakčnej mape budú môcť členovia frakcie počas vykonávať takzvané frakčné akcie (10 na deň). Každý útok, prevzatie sektoru, či odoslanie podpory, bude stáť frakciu jednu akciu. Taktika frakcie sa tak bude môcť meniť - hráči frakcie sa budú musieť rozhodovať, ktoré akcie sú pre nich aktuálne potrebné najviac. Taktizovanie tak v nových vojnách zohrá veľkú rolu.

- Frakčné Sezóny: Rovnako ako mesačné resetovanie Arény hráčov, pravidelne budeme resetovať a vyhodnocovať aj frakčné sezóny. Tie budú trvať dlhšie, našim prvým testom bude dvojmesačná vojna, kde si spoločne otestujeme či je dĺžka vojny primeraná - táto dĺžka sa tak môže v budúcnosti predĺžiť či skrátiť. Počas celej sezóny budú mať hráči k dispozícií vesmírnu mapu na boje a obsadzovanie sektorov. Po skončení sezóny sa vesmírna mapa resetuje a frakcie získajú veľké množstvo odmien.

- Týždenné Odmeny: Aktuálne sme na testing pripravili 21 typov denných úloh a konečne sme do hry implementovali aj týždenné úlohy, ktorých je aktuálne tiež 21. Počet sa do releasu hry však minimálne zdvojnásobí, aby ste tak mali na každý deň pripravené 3 rozličné úlohy a na každý týždeň 6 týždenných náročnejších úloh s krásnymi odmenami v podobe surovín.

- Pin / Unpin úlohy: Pri úlohách ešte chvíľku zostaneme, sľubovaný systém pripnutia a odopnutia úlohy do hlavného herného panelu je úspešne pridaný. Môžete sa tak rozhodnúť, akú úlohu chcete mať neustále na očiach - denná, týždenná či úlohá z quest booku.

- Stránka Skinov: Skiny presúvame z invetára na samostatnú stránku pre každého hráča s prehľadom skinov ktoré hráč vlastní. Tie po novom už teda nebudú predajné na hráčskom markete. Skiny pre lode budete môcť získať zakúpením pomocou kreditov v obchode (Obyčajné), reálnej meny (Obyčajné, Vzácne), alebo ich získať na herných eventoch (Legendárne). Taktiež si 4 svoje skiny budete môcť vystaviť na váš herný profil a pochváliť sa tak vašou zbierkou - na tejto funckionalite práve pracujeme.

- Beta Testing Skin: Grafička Nadia vám pripravila aj jednu z Beta Testing odmien ktoré získate tesne po release, len čo overíme či boli vaše účty súčasťou Beta Testingu. Kedže lodí je už viac ako len jedna, legendárny Beta Tester skin získate pre loď Temper. Tento skin nepôjde v hre už nikdy získať, takže už vopred gratulujeme všetkým, ktorí sa beta testingu zúčastnili.

- PayPal Brána: Na podporu našej hry pomocou prémia, či na nákup skinov, avatarov a pozadia plenét budete vedieť využiť úspešne zapojený PayPal. Znovu však pripomíname - že podporou získate len grafické odmeny, nie výhody v hre. Všetká finančná podpora bude využitá na tvorbu nových skinov, avatarov či tvorbu nového obsahu v hre.

- Súboje: Doladili sme aj ďalšie dve nedokončené veci v súbojoch : Z každého súboju získa vaša loď skúsenosti podľa výsledku súboja a taktiež do súbojov zarátavame už aj štatistiky nasadených artefaktov. Pri súbojoch proti generovaným botom budete môcť zahliadnuť náhodné skiny a pozrieť si tak, ako nevlastnený skin vyzerá.

- Grafika Charakterov a Avatarov: Vypomáhajúce grafičky Anna a Kača nám pomohli pripraviť grafiku pre charaktery questov a taktiež vás v hre čaká viac ako 40 ikoniek (Obyčajné / Vzácne) v akýchkoľvek tvaroch, ktoré si budete vedieť nastaviť na váš herný profil. Avatar ikonky budete vedieť získať v shope, či zo Skin Boxov.

- Spolupráce s tvorcami: Tvoríš videá na sieť YouTube a rád by si sa pridal do tímu tvorcov ? Napíš nám na support@project-orbitus.com a my ti dáme viac informácií o kampani !

- Predregistrácia: Približné týždeň pred releasom hlavnej verzie spustíme možnosť predregistrácie. Do hry sa tak budeš môcť zaregistrovať, zarezervovať si svoj nick a aktivovať svoj účet pomocou emailu. Tak nezabudni sledovať naše sociálne siete, aby si bol na palube releasu včas !

Nezabudnite, že všetky screeny z hry sú stále v príprave a pri hlavnom release sa tak veľa vecí ešte môže zmeniť.

Ďakujeme za podporu !
S pozdravom váš Project Orbitus Admin Team !