Novinky
Pridané Nedeľa, 31.07.2022

Ahoj kapitáni !

Po týždňoch vývoja novej finálnej verzie hry, kde prerábame všetky funkcionality po kódovej, grafickej a taktiež hernej stránke, nastal čas pripraviť si pre vás prvý článok ktoré plánujeme vydávať na mesačnej fáze a vždy vás tak informovať ako sa nám darí. Články v blogu využijeme vždy na odovzdanie informácií, updatov, obrázkov či noviniek pre vás.

Ako už dobre viete, nová verzia obsahuje prerábku každej časti hry ktorú aktuálne viete testovať v Alfa verzií. Prerábka si preto vyžaduje veľa času - chceme vám odovzdať hru v perfektnom pripravenom stave, aby ste si ju vedeli užiť naplno. Veci sa ale každým týždňom hýbu vpred a my by sme vám radi predstavili novinky, ktoré sme už úspenše pripravili:

- Nová Grafika: Každá ikonka či časť hry dostáva úplne novú grafiku. Postupne sme nahradili všetky ikonky surovín, kolonistov, bodov, pripravili si pre vás nové farby či herné fonty.

- Nové Rozloženie: Niektoré časti hry nájdete ponovom na inom mieste ako doteraz. Dávame si záležať, aby ste mali každú dôležitú informáciu po ruke aj na mobilnom zariadení bez komplikovaného scrollovania či preklikov.

- Nový Turoriál: Kedže sme za posledný rok do hry pridali veľké množstvo noviniek, kompletnú prerábku dostáva aj Tutiorál. Ten dostane každého hráča aj do herného príbehu - vesmírneho konfliktu v ktorom sa hra odohráva. Už teraz vás čaká viac ako 25 tutoriálových úloh.

- Nový Systém Questov: Kompletnú prerábku dostáva aj systém úloh. Po novom sa môžete tešiť nie len na viac ako jeden denný quest, ale taktiež týždenné, mesačné či sezónne questy. Na tejto funkcionalite stále pracujeme, no už čoskoro ju zaradíme do zoznamu dokončených vecí.

- Nový Systém Správ: Rušíme systém odosielania jednej správy a nahradzujeme ho krásnym prehľadom všetkých správ ktoré ste si s hráčom vymenili, na jednej stránke. Stránka Správ a reportov z Expedícií dostáva aj krásny nový filter na filtrovanie správ či oznámení.

- Nastavenie Produkcie: Pre nastavenie produkcie vám odteraz stačí otvoriť screen s náhľadom planéty a nastaviť si všetky tri produkcie surovín na jednom mieste napísaním konkrétneho čísla (žiadne posúvadlo).

- Nastavenie Planéty: Zmena názvu planéty je už úspešne implementovaná, spolu so zmenou pozadia planéty. Tie bude možné získať len podporou hry - ich kúpou nezískate žiadnu výhodu v hre. Okrem základného pozadia sme si pre vás pripravili ďalšie dve.

- Dvojité Overenie: Preberáte odmenu z questu, no nemáte miesto v sklade ? Pred prebratím odmeny sa vás na potvrdenie tejto akcie spýtame znovu, nestane sa tak, že nechcene prídete o suroviny z odmeny.

- Nové Screeny budov: Každá stránka po otvorení budovy dostáva kompletnú prerábku dizajnu. Dokončenú máme už Základnú Stanicu, Hangár a čoskoro dokončíme aj stránky pre ťažby surovín. V každej znich nájdete novinky ako napríklad zmena skinu či názvu kolónie.

- Nový Inventár a Market: Tieto časti máme aktuálne rozpracované najviac - obidve stránky dostali čisto nový filter na vaše artefakty, či ponuky artefaktov na markete. Čakajú na vás novinky ako rozobratie či predanie viacerých artefaktov naraz - žiadne otváranie 10 artefaktov po sebe. Na markete po novom uvidíte aj meno predajcu, či čas ako dlho je ešte daná ponuka platná.

- Nový Admin systém: Popri práci na hre, pracujeme aj na novom admin systéme, v ktorom budeme môcť jedným klikom meniť ponuky v hernom obchode, pridávať nové questy, achievementy, kategórie či quest booky. Táto novinka nám extrémne uľahčí pridávať kopec obsahu do hry za krátky čas, bez znalostí programovania u administrátora hry.

Nezabudnite, že všetky screeny z hry sú stále v príprave a pri hlavnom release sa tak veľa vecí ešte môže zmeniť.

Ďakujeme ak ste sa dočítali až sem ! V ďalšom reporte preberieme niektoré pripravované časti viac do detailov a pripravíme si pre vás zoznam noviniek, na ktorých budeme pracovať počas Augusta.

Na záver vám posielame pozdrav z mesta Košice, kde sme sa po roku prác na hre prvýkrát stretli v plnej zostave Marek a Nadia, prebrali čo sa nám za ten čas podarilo, a čo všetko si pre vás ešte len chystáme.

Ďakujeme za podporu !
S pozdravom váš Project Orbitus Admin Team !